YARI DOLU BARDAK

0
211

Bazen bardağın sadece yarısını görürüz , onun varlığını biliriz elimiz gitmez ona dokunmaya bazen de sadece tadına bakarız ve bir kenara iteriz. Onu neyle tamamlayacağımızı düşünmeyiz bile. O bizim için yarımdır ve hep öyle kalacaktır. Ve ne zaman ki onu beslemeye çoğaltmaya karar veririz işte o zaman asıl soru bizi karşılar. Ne ile dolduracağız kalanını? Tutku, gurur, öfke, sevgi, minnettarlık, huzur, şevk, kızgınlık, aşk, aidiyet??? Acaba hangi histen vereceğiz bu bardağa ve maya olacak hayatımız için çoğalıp bir bardağa tamamalanacak. Belki sadece kendi için belki de çevredeki bir çok insan için ilham olmaya…
Bugün bunları düşünüyorum kendi yaşamım için, kelimeler hisler birçok yerden gelip yakalayabiliyor beni. Bazen bir müzik, bazen izlediğim videolarda 1-2 cümle hiç belli olmuyor. Anlık birşey ve bazen de tüm günümü hatta günlerimi meşgul edebiliyor. Bugün ne yemek pişireceğim sorusu bile buna sebep olabilir aslında☺))

Hayatımızda bir çok an birçok şey değişiyor çünkü biz değişiyoruz. Peki değişimle gelen yeni BEN’e hazır mıyız? Şimdiki bardak bizim susuzluğumuzu giderecek mi? Yoksa başka bardak veya bardaklar gerekecek mi yeni gerçeğimize ulaşmaya?

Şimdi ben akşama ne pişireceğimi düşünüyorum sonrasında da bu soruların cevaplarını…

Sevgilerimle….