YAZ RESTORANLARI

0
187

Yaz sezonu başladııııı… Hadi bakalım başlasın sokak muhabbetleri, akşam rakıları, kavun beyaz peynir ikilisi… herşey çok güzel hoş bir hava veriyor da yurdumun meşhur beldelerinin yılda 3-4 ay iyi iş yapan restoranlarının durumu nedir allahaşkına… Dünden beri düşünüyorum. Genel olarak turizmde de restoran sektöründe de bir özensizlik hakim. Ben İstanbul’da çok seçiciyim belli sevdiğim yerler vardır onun dışında riske girmiyorum. Ama tatilde hem daha rahat bir havadayız hem yeni yerler keşfetme merakı var. Değişik yerlere gitmek yerel lezzeteleri tatmak her zaman merakım oluyor. İşte bu zamanlar bir de bayram yoğunluğuna denk geldi mi gelsin yeni maceralar….

Sıkışık masalar, öyle ki her geçen size yerinizden ediyor ya da üstünüze gelerek servis yapılıyor, ne yazık ki sezon için orada görev yapan bir ekip ki hangi yemekte ne var nasıl yapılıyor zerre kadar bilmeyenleri de var. Tuvaletleri konuşmak dahi ,istemiyorum. Koca bir kış geçiyor iple çekiliyor bayram tatilleri ama hazırlıklar eksik tuvalete bir gidiyorsunuz duvarda koca bir delik, eksik malzemeler vs. Daha bir dolu detay yazabilirim ama kafanızı şişirmek istemiyorum. Sonuçta ödenen hesap da İstanbul fiyatını aratmıyor. Adı da Bodrum’da Çeşme’de yemek yemek oluyor. İşte bu noktada gerçekten sorgulayıcı oluyorsunuz.

Tam ben bunları düşünürken yazarken hislerime tercüman olarak Vedat Milor da köşesinde benzer düşüncelerini çok güzel yazmıştı. Gerçekten saygı duyarak ve hak vererek okudum.

Halbuki işletme sahipleri sadakati göz önüne alıp her yıl aynı standartta aynı lezzette buluştursalar müşterilerini müdavimleri onları fazlasıyla ayakta tutacaktır inanıyorum.

Huzurlu mutlu tatiller dilerim…